×

انواع اینفوگرافیک


Notice: Undefined variable: rich_snippet in /home/faratava/domains/faratavanmand.ir/public_html/wp-content/plugins/yet-another-stars-rating/public/classes/YasrRichSnippets.php on line 117

Notice: Undefined variable: rich_snippet in /home/faratava/domains/faratavanmand.ir/public_html/wp-content/plugins/yet-another-stars-rating/public/classes/YasrRichSnippets.php on line 119


در اینفوگرافیک مقایسه ایی نکات مثبت و منفی موضوعات مورد بحث قرار میگیرد.در این نوع اینفوگرافیک شباهت هاو تفاوت های بین دو یا چند شخص ،محصول ،مکان و…بررسی میشود و به صورت کلی مقایسه ایی از موضوع مدنظر در قالب تصویری و مفهومی نمایش داده میشود.

از اینفوگرافیک نقشه ایی برای مقایسه امار ها و ترندها در مناطق ، شهر ها و یا کشور ها استفاده میشود.این نوع اینفوگرافیک به صورت نقشه از منطقه موردنظر طراحی میشود و امار مربوطه با کد رنگی که راهنمای آن در کنار نقشه قرار دارد مشخص می شود.

در اینفوگرافیک سلسله مراتبی اطلاعات بر اساس سطح آن ها دسته بندی و نمایش گذاری میشوند .برای مثلا اطلاعات به شکل هرم در سطوح مختلف از جمله سطح اهمیت اطلاعات،سطح دشواری و یا آسانی و… تصویرسازی میشوند.به صورت کلی از این نوع اینفوگرافیک برای مقایسه سطوح و نشان دادن رابطه میان آن ها کاربرد دارد.

نمودار تکی همانطور که از اسم‌ این مدل از اینفوگرافیک مشخص است تنها از یک نمودار برای نمایش دیداری اطلاعات استفاده میکند و معمولا این مدل از اینفوگرافیک برای استفاده در شبکه های اجتماعی مناسب تر است و کاربرد بیشتری دارد.

از نمودار تایم لاین جهت تعریف داستان ها و یا هر اتفاقی که طی گذر زمان افتاده است ،استفاده میشود .از تایم لاین ها میتوان در موارد متعددی استفاده کرد .برای مثال میتوان با استفاده از ان  داستان یک برند را شرح داد و یا داستان زندگی یک شخص و… ضمن اینکه در این طرح نقاط مهم زمانی به همراه ایکون و اطلاعات مربوط به آن به صورت آیکون نمایش میدهند.

در اینفوگرافیک اطلاع رسان بیشتر از متن استفاده میشود و در آن استفاده از سایر المان های تصویری نظیر نمودار ،گراف ها و… چندان دیده نمیشود .در این اینفوگرافیک سعی بر آن است که با استفاده از رنگ متن و زمینه های جذاب توجه مخاطب جذب شود.

از نمودارهای تلفیقی جهت تلفیق گراف ها و نمودار های مختلف استفاده میشود.این مدل از اینفوگرافیک برای زمانی مناسب است که فرد بخواهد تعداد زیادی داده و آمار  را به مخاطبان ارائه دهد.

در صورت ثبت سفارش اینفوگرافیک می توانید به قسمت تولید محتوا > سفارش طراحی اینفوگرافیک مراجعه فرمایید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 4.7]
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *